Skip to content Skip to footer

Dla kogo jest sylwester nad morzem?

sylwester nad morzem wydaje się być bardzo kuszącą perspektywą dla wielu osób, ale jednocześnie wiele z nich nie jest pewnych, czy to aby na pewno dobry pomysł. Ko na pewno będzie zachwycony sylwestrem nad morzem?

Romantycy

Jeśli marzysz o romantycznym sylwestrze nad morzem, wybierz niewielką miejscowość, ale nie oddaloną zanadto od większych. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na większy spokój niż w dużych miastach, ale i ich atrakcje. Romantyczny spacer blisko północy nad morzem odbędzie się we względnej ciszy, z widokiem na wodę i gwiazdy, ale także o północy będziesz mógł obserwować fajerwerki – nie tylko z miejscowości, w której jesteś, ale także innych na wybrzeżu.

Warto w tym przypadku pomyśleć także o innych romantycznych kwestiach, które można zaliczyć w sylwestra nad morzem – wschodzie i zachodzie słońca na wybrzeżu, romantycznej kolacji, tym razem bez tłumów dookoła czy sesji zdjęciowej, kiedy nikt nie wchodzi w kadr.

Introwertycy

Jeśli tłoczne imprezy to nie do końca twój klimat, miasta w trakcie sylwestrowej nocy są zbyt głośne i zadymione, to Sylwester nad morzem, szczególnie w małej miejscowości może ci się spodobać.

Co w nim tak fajnego? Zimą, nawet w sylwestrową noc, nad morzem nie ma tłumu turystów, a i mieszkańców jest znacznie mniej niż w dużych miastach. Jest bardziej klimatycznie i spokojnie, szczególnie na obrzeżach. Powietrze również jest czyste i zdrowe, zupełnie inne niż w mieście.

Rządni przygód

W trakcie sylwestra nad morzem można także zaliczyć sporo przygód. Czemużby mimo zimna nie imprezować całą noc na plaży? Czasem można znaleźć bary i imprezy przy ognisku. Oczywiście, w tym przypadku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na legalność takich imprez i co w ich trakcie wolno, ale z pewnością takie przygotowanie się opłaci i noc będzie niezapomniana.

W tym przypadku trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i zimno, ewentualne opady. Polskie morze bywa pod tym względem kapryśne i w ostatniej chwili może się okazać, że z planów nic nie wyjdzie.

Leave a comment