Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybudować ściankę loftową?

Ścianki szklane loftowe, inspirowane oknami wielkich hal przemysłowych sprzed ponad stu lat zjednują sobie coraz większą sympatię architektów i innych miłośników wyjątkowych wnętrz. Jeśli styl loft nie jest nam obcy, warto wstawić sobie w domu przeszkoloną ściankę. Dlaczego? Ponieważ stworzy niesamowity dekor i sprawi, że wnętrze wyda się większe.

Stwórz niepowtarzalny klimat ze ścianką loftową

Ścianki szklane loftowe stanowią niebanalną dekorację, która wyraźnie definiuje styl wnętrza. Wyodrębnienie poszczególnych stref w naszych mieszkaniach przy pomocy szklanych kwadracików, osadzonych w surowych, metalowych ramach tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny klimat i sprawia, że pomieszczenia nabierają modnego designu.

Można zastanowić się, czy do stworzenia stylu industrialnego konieczna jest tak duża ingerencja jak wstawianie całej ścianki szklanej. Czy nie wystarczą niewielka ingerencja – wstawienie czarnych, żelaznych żyrandoli i ekspozycja gadżetów znalezionych w piwnicy u dziadka?

Oczywiście przy pomocy dodatków wnętrze może zyskać cechy loftu, ale jeśli zależy nam na prawdziwym, oszałamiającym efekcie – nic nie zastąpi przeszklonych, fabrycznych ścian. Tylko taki mocny akcent może nadać mieszkaniu idealny loftowy charakter.

Powiększ optycznie swoje wnętrze

Warto wspomnieć, że ścianki szklane loftowe to nie tylko element dekoracyjny. Stanowią one bowiem lżejszą alternatywę dla popularnych ścianek działowych, które szatkują mieszkanie na dużo małych pomieszczeń, optycznie je zmniejszając.

Jeśli chcemy zyskać dużą powierzchnię, która tworzy spójną całość, warto zamiast karton gipsu wstawić wykonaną ze szkła ściankę w stylu loftowym. Pozwoli ona na symboliczne przedzielenie pomieszczeń, zapobiegając rozprzestrzenianiu się zapachów i dźwięków.

Oddzielone szkłem pokoje są jednocześnie połączone i otwarte. Zapewniają kontakt pomiędzy pomieszczeniami i prywatność zarazem. To opcja pośrednia, która jest bardzo funkcjonalna a przy tym wygląda naprawdę fantastycznie!

Już na etapie projektowania mieszkania warto rozważyć zainstalowanie ścianek loftowych. Ten niesamowity element dekoracyjny i konstrukcyjny doskonale sprawdzi się, niezależnie od tego jaki mamy metraż mieszkania.

Leave a comment