Skip to content Skip to footer

Gdzie stosowany jest druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Wraz z postępem technologicznym w zakresie poligrafii powstają nowe metody druku. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma nadruk sublimacyjny, a także podpowiemy, gdzie znalazł zastosowanie.

Zastosowanie druku sublimacyjnego

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wydruk wykonywany jest przy pomocy specjalnych atramentów na bazie wody. Należy pamiętać, że papier transferowy także jest stosowany. Wydruk przenosi się na przedmiot pod wpływem wysokiej temperatury i dużego ciśnienia. Warto wspomnieć, że przedmiot musi być pokryty lakierem poliestrowym. Za pomocą tej metody druku można wykonać Nadruk sublimacyjny na tkaninach i wielu innych elementach tekstylnych. Sublimacja druk to nowoczesna technika. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wśród elementów tekstylnych można wymienić namioty reklamowe, kubki porcelanowe oraz blachy aluminiowe. Nie ulega wątpliwości, że druk sublimacyjny to innowacyjna technika nanoszenia wzorów. Trafnie wskazuje się, że nadruki nanosi się na różnych podłożach, takich jak tekstylia.

Zalety druku sublimacyjnego

Wśród głównych zalet druku sublimacyjnego można wymienić wysoką jakość oraz trwałość nadruku. Do tego trzeba wspomnieć o niskich kosztach oraz nieszkodliwości dla zdrowia i środowiska naturalnego. Nie wszyscy mają świadomość, że do druku sublimacyjnego wykorzystuje się specjalistyczne modele drukarek atramentowych. Trzeba wspomnieć także o dedykowanym papierze oraz tuszu. Wraz z dynamicznym rozwojem przemysłu poligraficznego powstało wiele nowych metod druku. Sublimacja sprawdza się doskonale w przypadku różnorodnych materiałów promocyjnych. Tusze sublimacyjne to barwniki, które wiążą się jedynie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania wzoru do tkaniny w termoprasie barwnik ulega podgrzaniu. Dzięki temu zmienia stan skupienia na gazowy. Można śmiało powiedzieć, że druk sublimacyjny jest bardzo trwały na tkaninach. W trakcie prania nie ściera się i nie blaknie. Do druku sublimacyjnego stosuje się różne modele drukarek atramentowych.

Leave a comment