Skip to content Skip to footer

Idealna sylwetka…? Sprawdź, jak możesz walczyć z cellulitem

Cellulit to przypadłość dotykająca większości kobiet, bez względu na wagę. Jest problemem kosmetycznym, jednak zaawansowany może stać się przyczyną kłopotów zdrowotnych. Jak z nim walczyć, by przywrócić skórze gładkość?

Jak walczyć z cellulitem?

Ten problem kosmetyczny objawiający się zagłębieniami w skórze, która zaczyna wyglądać jak skórka pomarańczowa, może przerodzić się w miejscowy stan zapalny i zwłóknienie tkanki łącznej. Sprzyja temu siedzący tryb życia i zła dieta. Walka z nim nie jest łatwa i należy prowadzić ją kompleksowo. Żadne cudowne kremy nie usuną cellulitu w ciągu tygodnia, czy miesiąca. Jego likwidacja jest długotrwała i wielotorowa. Konieczne są masaże, które ożywią mikrokrążenie i oczyszczą z toksyn. Przeprowadzane regularnie, najlepiej w czasie wieczornej kąpieli, przygotują skórę na lepsze wchłanianie kremów antycellulitowych. Cellulit najskuteczniej zwalczają zabiegi kosmetyczne. Jednak, aby utrzymać ich efekty, konieczne jest przestrzeganie zdrowego trybu życia, właściwej diety, stosowanie masaży i uprawianie ćwiczeń gimnastycznych. W przeciwnym razie szybko pojawi się efekt jo-jo. Codzienne ćwiczenia muszą stać się stałym składnikiem kuracji. Ruch przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia krążenie. W diecie powinno znaleźć się więcej warzyw i owoców. Należy ograniczyć sól, kawę, wyeliminować tłuszcze zwierzęce i białe pieczywo. Posiłki podzielone na kilka porcji zjadanych w ciągu dnia uzupełniamy płynami w ilości około 2,5 litra.

Zabiegi kosmetyczne

Istnieje wiele rodzajów zabiegów kosmetycznych zwalczających cellulit. Wybór najlepszej metody należy skonsultować ze specjalistą. W celu poprawienia wyglądu skóry stosowane są peelingi, masaże, laser, drenaż limfatyczny, mezoterapia, endermologia. Jako pierwsza faza terapii antycellulitowej wskazana jest terapia odtruwająca, która oczyści układ limfatyczny. Usprawni to przepływ krwi i limfy, a ponadto pobudzi przemianę materii. Precyzyjny drenaż limfatyczny w połączeniu z multimikrostymulacją w zabiegu o nazwie Icoone nie tylko działa skutecznie, ale także zapobiega ponownemu pojawieniu się grudek. Program modeluje sylwetkę, redukuje złogi tłuszczu i ujędrnia. Kolejnym, skutecznym zabiegiem jest mezoterapia antycellulitowa. Jest to metoda odpowiednia dla osób, którym nie pomogły inne sposoby walki z pomarańczową skórką. Konieczna jest seria zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Niezmiernie ważne jest również, by wykonane one były przez lekarzy medycyny estetycznej. W przypadku zaawansowanej postaci cellulitu doskonale sprawdza się zabieg Remodeller z zastosowaniem czarnego pieprzu.

Leave a comment