Skip to content Skip to footer

Jaką kołdrę wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaką zakupić kołdrę 200×200 cm. Wiele tutaj zależy od prywatnych preferencji. Istnieją modele uniwersalne, które nadają się na praktycznie każdą porę roku.

Dobrej jakości kołdra

Warto zaznaczyć, że tradycyjne kołdry wypełniane są pierzem oraz puchem. Obecnie dostępne są produkty ze znacznie większą liczbą wypełnień. Wiele osób zastanawia się, jaką kołdrę 200×220 cm wybrać, żeby zapewnić sobie komfortowy sen.

Okazuje się, że tradycyjne kołdry z puchu kaczego bądź gęsiego cieszą się obecnie wielką popularnością. Jest tak, ponieważ są lekkie, doskonale grzeją, a ponadto skutecznie odprowadzają wilgoć w czasie snu, co powinno być przecież kwestią priorytetową. Dodatkowym ich atutem jest wypełnienie, które jest naturalne. Jeszcze niedawno było to standardem, lecz teraz uznawane jest za luksusowe, przez co puchowe kołdry to jedne z najdroższych, jakie można obecnie zakupić na rynku.

Komfort snu – jakie kołdry są najlepszym wyborem?

Trzeba wiedzieć o tym, że szczególnie wysokie ceny osiągają kołdry z puchu gęsiego, który uważany jest za znacznie lepszy od kaczego. Pomimo dobrych właściwości, a dodatkowo gwarancji wysokiej jakości snu, kołdry puchowe nie są dobrym rozwiązaniem dla alergików, o czym niestety nie każdy pamięta.

Kołdra 200×220 cm do kupienia jest w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Najlepiej zakupić ją od renomowanego producenta, gdyż komfort snu powinien być najważniejszy.

Kołdra 200×220 cm – jaką wybrać?

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że pierze jest nieco cięższe od puchu, a ponadto wykazuje trochę gorsze właściwości termoizolacyjne, na co zwraca uwagę wiele osób. Jednakże jest również tańsze, przez co chętnie stosuje się je w kołdrach w roli alternatywy dla ekskluzywnego puchu. Kołdry dobrej jakości dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Okazuje się, że pośród kołder zrobiony z ptasich piór przeważnie można spotkać modele, które zawierają 75 proc. piór, a ponadto 25 proc. pierza. Mowa tutaj o mieszance piór oraz puchu, która jest bardzo ceniona w obecnych czasach. Warto zaznaczyć, że komfort korzystania z takiego rodzaju kołdry jest niewiele mniejszy od wygody użytkowania pościeli puchowej. Dobrej jakości produkt można zakupić w wielu sklepach na terenie całej Polski.

Leave a comment