Skip to content Skip to footer

Jakie rękawiczki do sprzątania wybrać?

Środki używane w trakcie sprzątania mają bardzo duży wpływ na stan rąk osoby sprzątającej. Detergenty negatywnie wpływają na stan skóry, mogą powodować podrażnienia czy wywoływać alergie skórne. Nie da się ich jednak wyeliminować z użytku – płynów do naczyń i innych środków do czyszczenia potrzebujemy codziennie. Wtedy na pomoc przychodzą rękawice.

Czy warto zdecydować się na rękawiczki zwykłe lateksowe?

Rękawiczki dostępne w sklepach i drogeriach dzieli się na kilka rodzajów. Biorąc pod uwagę rękawiczki lateksowe, możemy podzielić je na zwykłe oraz rękawice lateksowe bezpudrowe. Czym charakteryzują się te pierwsze? Czy warto się na nie zdecydować?

Ich największą zaletą jest to, że idealnie przylegają do dłoni osoby, która z nich korzysta. Dzięki temu żadna część dłoni nie ma możliwości zetknięcia się ani z brudem, ani ze szkodliwymi składnikami, jakie mogą być zawarte w płynach czy proszkach do czyszczenia. Ich dużą zaletą jest też wyjątkowo niska cena, a pudrowanie sprawia, że są też wyjątkowo łatwe w użyciu.

Jakie jeszcze są alternatywy?

Jeżeli nie lubisz uczucia lateksu na swojej skórze lub przeszkadza ci przylegająca ciasno membrana, to wcale nie musisz decydować się na lateksowe rękawice. Na rynku znajdziesz wiele innych propozycji, które możesz dobrać do swoich potrzeb.

Możesz zdecydować się na rękawiczki winylowe albo nitrylowe, które cieszą się zaufaniem i również w ośrodkach ochrony zdrowia. A w sytuacji, gdy brakuje ci zabezpieczenia rąk przed zarazkami i nieczystościami podczas spaceru z psem, możesz zastanowić się nad kupnem jednorazowych foliowych rękawiczek. Nie są one najbardziej ekologicznym wyjściem, oferują za to duży poziom wygody.

A może rękawice lateksowe bezpudrowe?

Jeszcze innym rozwiązaniem może być rozpoczęcie używania rękawiczek lateksowych, które nie są posypane pudrem. Nad takim wyjściem powinny zastanowić się głównie osoby, którym zależy na ochronie, jaką dają popularne lateksowe rękawice, ale nie mogą ich nosić, gdyż powodują one zaczerwienienia.

Często powodem reakcji uczuleniowych są pudry używane do posypywania rękawiczek. Rękawice lateksowe bezpudrowe nie zawierają go, przez co trudniej się je zakłada, ale za to nie powodują żadnych ubocznych skutków.

Leave a comment