Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze rodzaje prostownic do włosów

Proste, gładkie i ujarzmione włosy wielu kobietom śnią się po nocy, jednak sen ten można w bardzo prosty sposób urzeczywistnić, sięgając po odpowiednio dobraną prostownicę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na sklepowych półkach można było znaleźć dosyć tanie prostownice z funkcją karbownicy, które pozostawiały wiele do życzenia, jednak wraz z biegiem lat zaczęto wyszukiwać nowe technologie, dzięki którym prostowanie włosów to niezwykle prosta i przyjemna czynność. Jakie jednak prostownice można obecnie znaleźć w sklepach?

Prostownice z płytkami teflonowymi

Teflon to materiał, który z powodzeniem stosowany jest nie tylko w patelniach, ale również w prostownicach. Można go niestety w bardzo łatwy sposób zarysować, dlatego też podczas prostowania włosów należy bardzo uważać, aby przez przypadek nie zarysować delikatnej powierzchni płytek. Prostownica wyposażona w teflonowe płytki ochrania włosy nie tylko przed przywieraniem do płytki, ale również przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. Niestety płytki nie nagrzewają się równomiernie, dlatego też pod ten rodzaj prostownicy sięga obecnie coraz mniejsza liczba kobiet.

Prostownice z płytkami ceramicznymi

Prostowanie włosów taką prostownicą jest niezwykle proste i szybkie, ponieważ płytki ceramiczne są bardzo śliskie, dzięki czemu włosy bez problemu się po nich przemieszczają. Niezwykle istotne jest również to, iż wspomniane płytki nagrzewają się równomiernie, przez co włosy są idealnie wygładzone, a o taki właśnie efekt chodzi praktycznie każdej kobiecie.

Prostownice z płytkami tytanowymi

Tytan to dosyć mocny materiał, który podobnie jak diament jest niezwykle odporny na zarysowania oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Prostownice z takimi płytkami nagrzewają się praktycznie w mgnieniu oka, jednak najważniejsze w ich przypadku jest to, iż idealnie prostują włosy i to już po około dwóch pociągnięciach prostownicą.

Prostownice z płytkami diamentowymi

Sporą nowością na rynku są od pewnego czasu prostownice z płytkami diamentowymi, po które zaczyna coraz chętniej sięgać niemal co druga kobiet. Czym jednak charakteryzują się takie płytki? Diamentowa powłoka, która pokrywa płytki prostownicy jest nie tylko odporna na różnego rodzaju zarysowania, ale również idealnie radzi sobie z bardzo grubymi oraz kręconymi kosmykami. Posiadaczki takich włosów wreszcie mogą sięgnąć po niezawodny produkt, który zapewni ich kosmykom idealną gładkość.

Prostownice z płytkami turmalinowymi

Turmalinowe płytki to spora nowość, do której zaczyna jednak przekonywać się coraz większa liczba pań a w szczególności kobiety, które obawiają się przesuszenia swoich kosmyków. Powłoka turmalinowa wytwarza bowiem ujemne jony, które neutralizują negatywne działanie wysokiej temperatury na włosy.

Leave a comment