Skip to content Skip to footer

Przyjęcie urodzinowe dla małego smakosza

Niektóre maluchy – już od najmłodszych lat – wprost uwielbiają pyszne jedzenie i słodkości. Doskonałym pomysłem na imprezę urodzinową dla takiego solenizanta będzie przyjęcie z motywem kulinarnym! Jak zorganizować urodziny dla dzieci lubiących kuchenne eksperymenty?

Nie jedno pączek ma imię!

Pączki będą genialnym motywem przewodnim imprezy urodzinowej. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji! Zaproszenia w kształcie pączków, pączkowe balony czy obrusy DIY z własnoręcznie namalowanymi słodkościami.


W roli tortu doskonale sprawdzą się małe wieże wykonane z pączków lub duże ciasto ozdobione lukrowanymi łakociami. Równie świetnym pomysłem jest stworzenie tła fotograficznego udekorowanego pączkami, na tle którego maluchy będą pozować do pamiątkowych zdjęć.

Festynowy zawrót głowy

Urodziny dla dzieci to przede wszystkim doskonała zabawa. Kapitalnym pomysłem na kulinarny motyw przewodni są przekąski festiwalowe. Każdy maluch uwielbia kolorową watę cukrową, precle na sznurku czy gorący popcorn. W roli dania głównego bezbłędnie sprawdzą się hot-dogi lub frytki podane w rożku z woskowanego papieru.


Wykonanie tematycznych dekoracji też będzie bajecznie proste. Kartonowe pudełeczka na popcorn, chorągiewki na sznurku w formie girlandy, kolorowe plakietki z imionami dla gości – festiwalowy nastrój gwarantowany. Wystarczy zorganizować kilka prostych zabaw i impreza będzie bez wątpienia niezapomnianą przygodą dla każdego malucha.

Cukierkowe królestwo

Każdy maluch uwielbia łakocie — przyjęcie urodzinowe wzbogacone cukierkowym motywem przewodnim zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Organizując urodziny dla dzieci w domu najlepiej zdecydować się na najprostsze rozwiązania. Różnokolorowe balony można owinąć celofanem tak, by przypominały gigantyczne cukierki – spektakularne dekoracje, które zamienią każdą przestrzeń w krainę cukierków gotowe! Natomiast do wykonania cukrowych lasek bezbłędnie sprawdzą się basenowe makarony do pływania. Wystarczy wykleić na nich paski przy pomocy kolorowej taśmy. Na takim przyjęciu bez wątpienia nie może zabraknąć kolorowego confetti!


W sklepach można z łatwością znaleźć wiele rodzajów kolorowych cukierków, czekoladek czy lizaków. Warto rozważyć zakup pop rocks (strzelające cukierki) – na pewno wywołają uśmiech na każdej małej buzi. Zachwycającą dekoracją stołu będą natomiast duże słoiki wypełnione po brzegi kolorowymi łakociami!

Leave a comment