Skip to content Skip to footer

Atrakcje turystyczne w Porąbce

Porąbka to mała miejscowość wypoczynkowa położona u podnóża Beskidu Małego w województwie śląskim. To idealne miejsce na spędzenie letniego lub zimowego wypoczynku, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój.

Atrakcje w Porąbce

Największą atrakcją Porąbki jest jej malownicze położenie, ze wszystkich stron otoczona jest niewielkimi wzniesieniami Beskidu Małego. Zarezerwowane noclegi Porąbka i okolice pozwalają na stworzenie bazy do codziennych wycieczek po licznych dobrze przygotowanych szlakach pieszych i rowerowych.

Miłośnicy sportów wodnych mają do dyspozycji liczne wypożyczalnie sprzętu na Jeziorze Międzybrodzkim i Żywieckim, można skorzystać z rowerów wodnych, kajaków, żaglówek. Turyści mogą także wypoczywać na strzeżonej plaży. Te sztuczne jeziora utworzone na Sole to także wielka gratka dla wędkarzy, którzy w ciszy mogą liczyć na owocne połowy.

Miłośnicy zwiedzania także znajdą dla siebie wiele ciekawych obiektów. Najważniejszym z nich jest zapora wodna na Sole zaprojektowana przez Gabriela Narutowicza. Na pobliskiej górze Żar znajduje się znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. Miłośnicy zabytków mogą zwiedzać miejscowy kościół, zamek Wołek z XIV w. oraz rozłożysty Dąb Wolności zasadzony w 1923 r.

W Porąbce nie brakuje atrakcji także w okresie zimowym. Turyści mają do dyspozycji liczne trasy dla narciarzy biegowych oraz trasę zjazdową z wyciągiem na górze Żar.

Porąbka noclegi tanie

Porąbka liczy zaledwie ok. 5 tys. mieszkańców, ale baza noclegowa jest bardzo bogata i zróżnicowana. Turyści mają do dyspozycji luksusowy hotel Kozubnik pochodzący z czasów PRL. Po rewitalizacji spełnia wszystkie najnowsze standardy. W hotelu znajduje się restauracja oraz SPA.

Porąbka noclegi można znaleźć także w domach prywatnych, w których przygotowano dla turystów liczne apartamenty z aneksami kuchennymi. Zapewniają nie tylko komfort (Wi-fi,internet), ale także prywatność i niezależność.

W okolicy Porąbki istnieje sporo gospodarstw agroturystycznych, które oferują nie tylko noclegi, ale także miejscowe specjały, a nawet domowe obiady.

Ceny noclegów w Porąbce są znacznie niższe niż w pobliskim Międzybrodziu lub Szczyrku. Warto spędzić urlop w małej Porąbce z dala od zgiełku i tłumów.

Leave a comment