Skip to content Skip to footer

Czy komputer przemysłowy jest lepszy od komputera biurowego?

Wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują w swojej profesji technologii, dlatego też firmy decydują się na zakup dużej liczby komputerów. Natomiast, co jeżeli na rynku pojawia się coraz więcej ich rodzajów? Dla kogo lepszy będzie komputer przemysłowy, a dla kogo komputer biurowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jaka jest różnica pomiędzy komputerami przemysłowymi a zwykłymi biurowymi?

Komputer przemysłowy został zaprojektowany w specjalny sposób, zarówno pod kątem technologicznym, jak i zewnętrznych komponentów, takich jak specjalna obudowa. Komputer przemysłowy ma wzmocnioną odporność i wytrzymałość w stosunku do tradycyjnego PC. Bardzo ważną kwestią jest to, że komputer przemysłowy przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach.

Komputer przemysłowy przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach, takich jak za niska lub zbyt wysoka temperatura powietrza, wilgotność w pomieszczeniach. Ponadto komputer ten świetnie będzie sprawdzał się w halach produkcyjnych, ponieważ odporny jest na duże drgania, wibracje oraz pył. Wszystkie wyżej wspomniane czynniki przyczyniłyby się do zepsucia zwykłego komputera biurowego.

Gdzie swoje zastosowanie mają komputery przemysłowe?

Komputery przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich użytkowanie sprawdzi się w wielu zakładach przemysłowych i halach produkcyjnych. Bardzo często komputery przemysłowe stosowane są również w zakładach energetycznych.

Komputer przemysłowy w obecnych czasach stosowany jest naprawdę na szeroką skalę, również w innych branżach. Można spotkać go pod postacią infokiosku multimedialnego w galeriach handlowych. Komputer przemysłowy jest urządzeniem, które niewątpliwie góruje nad zwykłymi komputerami biurowymi.

Komputery przemysłowe – znajdź najlepszy dla siebie!

Firma Unisystem jest czołowym dystrybutorem komputerów przemysłowych, paneli dotykowych oraz wielu innych technologii. W swojej ofercie ma komputery przemysłowe w obudowie, modułowe oraz jednopłytkowe.

Oferta https://www.unisystem.pl/pl skierowana jest do każdego klienta, dlatego też każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Firma w swojej ofercie ma tylko najlepsze jakościowo komputery, które spełnią najwyższe oczekiwania.

Leave a comment