Skip to content Skip to footer

Kiedy zdecydować się na badania genetyczne?

Kiedy zdecydować się na badania genetyczne?

Badania genetyczne to bardzo zaawansowane badania, dzięki którym można dokładnie poznać swój kariotyp. Są to badania, z których często korzystają między innymi osoby starające się o dziecko. Niektóre pary przez wiele lat bezskutecznie próbują zajść w ciążę. Badania genetyczne opisane pod adresem internetowym gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny mogą dać odpowiedź na pytanie o to, czy para w ogóle będzie mogła mieć dziecko.

Kiedy zdecydować się na badania przed ciążą?

Czasami na badania przed ciążą warto zdecydować się wtedy, gdy o dziecko zaczynamy starać się w późnym wieku. Warto wtedy zbadać swój kariotyp. Można tego typu badania również zamówić w sytuacji, gdy para przez długi czas stara się bezskutecznie o ciążę. Wyniki badań pozwalają uzyskać odpowiedź na pytanie o to, czy u pary istnieje problem z niepłodnością, czy bezpłodnością. Są to dwie zupełnie różne sytuacje związane ze zdrowiem człowieka, które wymagają odpowiedniego leczenia.

Nowoczesne badania genetyczne

Pod adresem internetowym www.gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny znajduje się wiele cennych informacji na temat nowoczesnych badań genetycznych. Są to badania, które prowadzone są tylko w niewielu ośrodkach na terenie Polski. Badania wykonywane w technologii mikromacierzy są bardzo dokładne, dlatego warto zdecydować się właśnie na nie. Pozwalają one na wykrycie nawet niewielkich, drobnych mutacji w obrębie chromosomów. Obecnie nie ma innych dokładniejszych badań, które pozwalają na wychwycenie tak drobnych zmian. Jednocześnie warto wiedzieć o tym, że są to badania, za które należy zapłacić z własnej kieszeni. Obecnie nie ma możliwości skorzystania z refundacji na tego typu badania. Pomimo wysokiej ceny, badania są coraz chętniej wybierane przez współczesnych Polaków. Uspokajają one i dają informację na temat zdrowia i możliwości urodzenia w pełni zdrowego dziecka.

Leave a comment