Skip to content Skip to footer

Upadłość konsumencka. Dobry sposób by wyjść z długów

Zadłużenie to problem, który pojawia się nie tylko w przypadku prowadzenia firmy i niepowodzeń z tym związanych. Również osoby fizycznie nierzadko wpadają w duże długi. Jeśli nie mają możliwości ich uregulowania, to problem jest poważniejszy niż może się wydawać. Odsetki i inne koszty związane z długami mogą znacznie zwiększyć zadłużenie.

Upadłość konsumencka. Dzięki niej można zapomnieć o długach

Osoby fizyczne, które są zadłużone na znaczne sumy raczej nie mają szans na ich zapłacenie. W takiej sytuacji fajnym rozwiązaniem jest Upadłośc konsumencka Warszawa. To proces, dzięki któremu można wyjść z długów i zacząć życie z czystą kartą. Jest to jednak proces, który często określa się jako trudny, wręcz bolesny. Upadłośc konsumencka Warszawa zawsze zaczyna się od zgłoszenia do właściwego sądu wniosku o nią. Jeśli sąd zgodzi się na przyjęcie wniosku, procedura upadłości konsumenckiej może się rozpocząć

Powołanie syndyka

Dłużnik, który chce ogłosić upadłość konsumencką musi pozbyć się całego majątku. Pieniądze, które dzięki temu się pojawią, zostaną przeznaczone w całości na spłatę długów. Tym wszystkim zajmie się syndyk. Spisze majątek i go sprzeda. Co ważne, dłużnik straci cały majątek, również takie rzeczy jak dom, mieszkanie czy samochód. Pieniądze, które po spieniężeniu majątku pozostaną, dostaną wierzyciele dłużnika. Oczywiście nie spowoduje to uregulowania całego zadłużenia. Reszta jest umarzana przez sąd. Dłużnik zaś przestaje być dłużnikiem. Może też zgłosić chęć dokonania zmian w rejestrze BIG czy innych rejestrach, w których może wciąż figurować jako dłużnik niewypłacalny.

Wstrzymanie egzekucji komorniczych

Już po akceptacji wniosku o upadłość przez sąd, z mocy prawa zawieszane są wszelkie postępowania komornicze wobec dłużnika. Ci, którzy posiadają duże długi powinni więc rozważyć przeprowadzenie upadłości konsumenckiej od początku do końca. Nie trwa to bardzo długo i pozwala wyjść na finansową prostą. Oczywiście upadłości konsumenckiej Warszawa nie można powtarzać co roku. Konieczne są więc lepsze decyzje finansowe, by nowe długi się nie pojawiały.

Leave a comment