Skip to content Skip to footer

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Zorganizowanie idealnych urodzin dla dzieci może być nie lada wyzwaniem. Wymaga ono dość dużej logistyki oraz nakładu czasu i pracy rodziców. W poniższym artykule podpowiemy co nieco, jak zabrać się za stworzenie tej wyjątkowej i najbardziej oczekiwanej przez naszą pociechę imprezy.

Porozmawiaj z dzieckiem

Koniecznie musicie pamiętać o tym, że w każdej imprezie urodzinowej zawsze najważniejszy jest jubilat. Dlatego też pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, organizując urodziny dla dzieci, jest zapytanie o ich wizję Twojej pociechy. O czym tak naprawdę marzy? Ilu gości chciałby zaprosić? Czy chciałby imprezę w stylu Harry’ego Pottera, czy chciałby szaleć z przyjaciółmi na sali zabaw? Wszystkiego tego koniecznie musicie się dowiedzieć, a odpowiedzi dawane przez Twoją pociechę mogą naprawdę zaskoczyć.

Spiszcie listę gości

Lista gości jest jednym z najważniejszych elementów organizacji urodzin dla dzieci. Dlatego też usiądź z Twoim dzieckiem, weź do ręki kartkę i długopis i spisz wszystkich tych, z których obecności ucieszy się Twoja pociecha. Gdy wszyscy będą zadowoleni (rodzice, że to nie setka osób oraz jubilat), zastanówcie się nad kształtem zaproszeń. Pamiętajcie, że trzeba dostarczyć je zainteresowanym odpowiednio wcześnie (najlepiej z kilku tygodniowym wyprzedzeniem) oraz poprosić o potwierdzenie przybycia. Na zaproszeniu możecie też umieścić informację o sugerowanym stroju (np. sportowym lub takim, które może się pobrudzić), co pozwoli uniknąć kilku niepotrzebnych wpadek.

Wybierzcie miejsce imprezy oraz atrakcje

W dużych miastach bez problemu znajdziemy mnóstwo miejsc, w których organizowane są urodziny dla dzieci. Może to być sala zabaw, gdzie animatorzy zorganizują ciekawe gry i konkursy dla uczestników, a pomiędzy nimi będzie czas na szaloną zabawę na placu zabaw. Inną możliwością jest kino. Wybierzcie wtedy film, który dzieciaki chciałyby obejrzeć, przekąski, a uczestnicy imprezy będą uczestniczyć w prywatnym seansie filmowym. Na takiej imprezie również zdarzają się dodatkowe konkursy czy inne atrakcje. Jeśli zaś dziecko jest miłośnikiem sportu, warto wybrać się na urodziny, np. do parku linowego. Jak widać, istnieje wiele możliwości zorganizowania imprezy urodzinowej dla Waszego dziecka.

Leave a comment