Producenci musztard chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów, dlatego też często zaskakują niesamowitymi odmianami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które rodzaje musztardy są warte uwagi i w jakich daniach można je wykorzystać.
Czym wyróżnia się musztarda chrzanowa i angielska?
Musztarda chrzanowa jak powszechnie wiadomo to klasyczny typ musztardy, do której jak sama nazwa wskazuje dodaje się tarty chrzan. Tego typu odmiana wyróżnia się unikatowym i lekko piekącym smakiem. Nie można zapominać również o niesamowitym zapachu. Musztarda chrzanowa w polskiej kuchni dodawana jest przede wszystkim do dań mięsnych i kiełbas. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dodać ją do jajek.
Dobry producent musztardy powinien mieć w swojej ofercie sprzedażowej także musztardę angielską. Przy jej produkcji wykorzystywane są nie tylko czarne, ale również białe nasiona gorczycy. Aby wyróżnić się spośród pozostałych odmian producenci dodają kurkumę. Znakiem charakterystycznym angielskiej musztardy jest ostry smak i zapach. Jest to dość uniwersalna odmiana, którą można dodać do wielu dań.
Tradycyjna musztarda kremska i bawarska – co trzeba o nich wiedzieć?
Musztarda kremska jest jedną z najbardziej słodkich odmian. Niesamowita konsystencja możliwa jest do osiągnięcia poprzez bardzo drobne zmielenie nasion gorczycy. Mocno kremowa i zwarta konsystencja doskonale się rozprowadza po wędlinach i serach. Bez problemu znaleźć można także przepisy na pyszne sałatki, które w swoim składzie zawierają właśnie musztardę kremską.
Producent musztardy bawarskiej sięga po białe i czarne nasiona gorczycy, które z kolei są bardzo grubo mielone. Zdecydowana większość producentów do musztardy bawarskiej dodaje dużą ilość miodu, dzięki któremu można liczyć na słodki smak. Jak sama nazwa wskazuje tego typu musztarda rekordy popularności bije w Niemczech, a dokładniej mówiąc w rejonie Bawarii. Tradycyjną musztardę bawarską można dodawać do kiełbas i mięs, które przygotowywane są na grillu.