Skip to content Skip to footer

Złote monety – inwestycja na trudne czasy

Złoto zawsze cieszyło się zainteresowaniem inwestorów. Nie znaczy to, że jest to łatwa inwestycja. Warto przed podjęciem decyzji zasięgnąć kilku informacji. Co trzeba wiedzieć o zakupie i sprzedaży złota?

W co zainwestować?

Inwestowanie w złoto jest pojęciem bardzo szerokim. Można kupić sztabki złota, ale również można postawić na zakup monet. Jest to propozycja, z której często korzystają osoby początkujące.

Monety dzielą się na dwie kategorie. Monety kolekcjonerskie i monety bulionowe. Są to monety wykonane z metali szlachetnych, najczęściej złota oraz srebra. Warto wiedzieć, że monety bulionowe są popularniejsze. Monety kolekcjonerskie powstają zawsze z okazji jakiejś rocznicy czy ważnego wydarzenia.

Gdzie sprzedać monety?

Monety traktowane są jak inwestycje. Znaczy to, że w pewnym momencie inwestor będzie chciał je sprzedać. Jak zrobić to z zyskiem?

Skup złotych monet można przeprowadzić na kilka sposobów. Często monety nabyte w mennicy można również tam sprzedać. Gwarantuje to umowa zakupu. Jest to najbezpieczniejszy sposób dla inwestorów, którzy nie mają doświadczenia.

Innym rozwiązaniem jest znalezienie kupca na własną rękę. Skup złotych monet funkcjonuje również na stronach internetowych. Warto wiedzieć, że są platformy odwiedzane przez inwestorów z całego świata. Poszukiwania nabywcy właśnie tu dają szansę na otrzymanie bardzo korzystnej ceny.

Warto pamiętać, że szukając kupca na swoje monety, można również odwiedzić najbliższy kantor, lombard, punkt skupu złota czy punkt jubilerski. Jest to najłatwiejszy sposób na sprzedaż, co nie znaczy, że najkorzystniejszy. Uzyskanie dobrej ceny często zależy od umiejętności negocjacji.

Leave a comment