Skip to content Skip to footer

Kiedy warto poddać się lipolizie iniekcyjnej?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej te korygujące sylwetkę cieszą się szczególnym powodzeniem, ponieważ są obszary, które trudno poprawić ćwiczeniami czy dietą. Lipoliza iniekcyjna jest jednym z zabiegów, które w takich przypadkach przychodzą z pomocą.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową mieszanki deoksycholatu, fosfatydylocholiny i L-karnityny lub krzemionki organicznej, co ma za zadanie zniszczyć tkankę tłuszczową oraz przyspieszyć metabolizm tłuszczu, a tym samym usprawnić proces chudnięcia w wybranych obszarach.

Efektem zabiegu jest więc mniejszy obwód w ostrzykiwanych partiach ciała, likwidacja drugiego podbródka czy fałdek tłuszczowych, a co za tym idzie większa estetyka ciała.

Kiedy warto wykonać lipolizę iniekcyjną?

Nie ma jasno określonych reguł kiedy trzeba wykonać lipolizę iniekcyjną. Wynika to z tego, że jest to zabieg estetyczny, a nie służący walce z chorobą.

Osoby decydujące się na przeprowadzenie lipolizy iniekcyjnej zwykle robią to, ponieważ nie czują się dobrze ze swoim ciałem i chciałyby poprawić obszary, które uważają za niedostateczne – fałdki na brzuchu czy miejsc, w których od dłuższego czasu nie mogą się pozbyć nadmiaru tłuszczu. Jeżeli w wyniku zabiegu niedoskonałości ciała znikną, a osoba poczuje się lepiej ze sobą, to z całą pewnością warto się poddać lipolizie iniekcyjnej.

Kiedy nie można wykonać lipolizy iniekcyjnej?

Jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, tak i w przypadku lipolizy iniekcyjnej występują przeciwskazania do wykonania. Jest ich stosunkowo niewiele, ponieważ lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem małoinwazyjnym, a więc bezpiecznym. Zabieg nie może być wykonany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z zaburzeniami krzepnięcia, chorobami nerek i wątroby. Wykluczająca jest także alergia na składniki preparatu stosowanego do lipolizy iniekcyjnej oraz w przypadku zmian skórnych w miejscu wstrzyknięć po wcześniejszych zabiegach.

Warto zauważyć, że wymienione przeciwskazania nie zawsze są stałe – po zakończeniu karmienia piersią lub ciąży można przeprowadzić zabieg, wymaga to tylko czasu. Jedynie poważniejsze schorzenia wykluczają lipolizę iniekcyjną na stałe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment